Ο Βύρωνας Καβάλας απέκλεισε στην παράταση τον Ορφέα Ελευθερούπολης, για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Καβάλας, την Τετάρτη (21/02).

Η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης στο Βερούλειο έληξε με 0-0, με τον Βύρωνα στην παράταση να νικά με 2-0, με δύο γκολ από τον Μπερούκα στο 100’ και στο 104’.

Ο Βύρωνας θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά σε διπλά παιχνίδια την Αναγέννηση Λιμεναρίων.

Στο πρώτο παιχνίδι της Τετάρτης, ο Άρης Πηγών απέκλεισε στα πέναλτι τον Μακεδονικό Αγιάσματος, επίσης για την προημιτελική φάση.

Ο Λεοντιάδης, ο τερματοφύλακας των Πηγών, ήταν ο ήρωας του αγώνα, καθώς απέκρουσε δύο πέναλτι, αυτά των Παπαστεφάνου και Μπρίτο στη διαδικασία των πέναλτι.

Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με 1-1 όπως και η παράταση. Ο Μακεδονικός προηγήθηκε στο 54′ με κεφαλιά του Κωνσταντάρα, όμως ο Άρης ισοφάρισε στο 76′ με τον Μπουτζούρογλου.

Στα ημιτελικά οι Πηγές θα αντιμετωπίσουν τον ΑΟΚ σε διπλά παιχνίδια.