Η 9η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Καβάλας διεξήχθη το διήμερο (02-03/12).

Το Σάββατο έγιναν 5 παιχνίδια ενώ την Κυριακή έγιναν 2.

Την Κυριακή ο Άρης Πηγών νίκησε με 0-2 την Αναγέννηση Λιμεναρίων. Ο Δουμάνης στο 2ο λεπτο και ο Παντελίδης στο 60ο λεπτό τα γκολ για τους νικητές. Ένταση υπήρξε στο τέλος του ματς με διαμαρτυρίες για τη διαιτησία από τους γηπεδούχους.

Ο Θεαγένης Θάσου και η ΑΕΚ Καβάλας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0.

Το Σάββατο ο Βύρωνας Καβάλας υποδέχθηκε τον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου, με τις δύο ομάδας να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1. Ο Βλάχος σκόραρε για τον Βύρωνα και ο Κιουτσούκης για τον Μέγα.

Ο Μακεδονικός Αγιάσματος νίκησε τη Δόξα Θεολόγου με 3-2. Οι Μουξιός, Παπαστεφάνου και Δόντσος σκόραραν για το Αγίασμα. Για τον Θεολόγο δύο γκολ πέτυχε ο Γκοΐκοβιτς.

Ο Ορφέας Ελευθερούπολης νίκησε τον Βρασίδα Νέας Περάμου με 1-0 με γκολ του Κεχαγιά.

Ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα νίκησε με 3-2 τον Ατρόμητο Ακροβουνίου. Οι Βανδώρος, Ελευθεριάδης και Χατζηγεωργίου τα γκολ για τους νικητές.

Ο Αετός Οφρυνίου νίκησε με 0-5 τη Δόξα Αμυγδαλεώνα. Δύο γκολ έβαλε ο Παλληκαράς, δύο γκολ και ο Καλτσίδης και ένα ο Λαπούσι.