Η 25η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Καβάλας διεξήχθη το διήμερο (22-23/04).

Την Κυριακή ο Ορφέας Ελευθερούπολης νίκησε με 1-3 τον Ατρόμητο Ακροβουνίου και αύξησε τη διαφορά στο +3 από τον Άρη Πηγών. Τα γκολ για τον Ορφέα πέτυχαν οι Καπνόπουλος και Βακιρτζής (δύο τέρματα). Ο Άγγος μείωσε σε 1-3 για το Ακροβούνι. Ο Ορφέας χρειάζεται έναν βαθμό τη τελευταία αγωνιστική για να αναδειχθεί και μαθηματικά πρωταθλητής.

Ο Άρης Πηγών αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με την ΑΕΚ Καβάλας. Οι Πηγές προηγήθηκαν με τον Δουμάνη στο 35’, όμως λίγο πριν τη λήξη ο Δάδαρος ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΚ.

Ο Βρασίδας Νέας Περάμου νίκησε με 1-3 τη Δόξα Θεολόγου. Ο Θεολόγος προηγήθηκε, όμως ο Βρασίδας με γκολ του Τόμσον Εγουόμα και δύο γκολ του Κοσμίδη πήρε τη νίκη.

Ο Απόλλων Χρυσοχωρίου νίκησε με 0-2 τον Κεραυνό Ελευθερών με δύο τέρματα του Αγοραστού, ένα σε κάθε ημίχρονο.

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και Αναγέννηση Λιμεναρίων έμειναν στο 0-0. Το Βυζάντιο έχει παράπονα από τη διαιτησία και διαμαρτύρεται πως του ακυρώθηκε γκολ επειδή ο διαιτητής υπέδειξε πως στην αρχή της φάσης βγήκε η μπάλα άουτ. Οι γηπεδούχοι τονίζουν πως η μπάλα δεν είχε βγει.

Ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα νίκησε με 2-1 τον Αετό Οφρυνίου. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Βλαχογιάννης και Συμεωνίδης.

Το Σάββατο είχαμε μία αναμέτρηση με τον ΑΟ Ποταμιάς να υποδέχεται τον Ατρόμητο Χαλκερού και τους φιλοξενούμενους να νικούν με 2-3 (σκορ ημιχρόνου 0-2).