Η 22η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Καβάλας άρχισε το Σάββατο (01/04).

Ο Αετός Οφρυνίου νίκησε με 2-0 τον Ορφέα Ελευθερούπολης στο σημαντικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής και έβαλε “φωτιά” στην κορυφή, καθώς οι Πηγές νίκησαν και πλέον είναι στο -1 από τον Ορφέα. Τα γκολ για τον Αετό πέτυχαν οι Παλλικαράς στο 14’ και Τελίδης στο 38’ με πέναλτι.

Ο Άρης Πηγών νίκησε με 2-6 εκτός έδρας τον Κεραυνό Ελευθερών και εκμεταλλεύτηκε απόλυτα τη νίκη του Αετού επί του Ορφέα. Για τις Πηγές σκόραρε τρεις φορές ο Δουμάνης και από μία οι Μπατάκογλου, Παντελίδης και Μανιός.

Ο Απόλλων Χρυσοχωρίου υποδέχθηκε τον Ατρόμητο Ακροβουνίου με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο το Χρυσοχώρι άνοιξε το σκορ με τον Μπαντάνη, αλλά ο Άγγος ισοφάρισε για το τελικό 1-1.

Η ΑΕΚ Καβάλας νίκησε στο Βερούλειο τον Ατρόμητο Χαλκερού με 1-0 με γκολ του Κοσμίδη στο 88ο λεπτό.