Την ήττα στις λεπτομέρειες με 66-64 γνώρισαν οι γυναίκες των Πανθήρων στο "Ιβανώφειο" από τον Ηρακλή για την 12η αγωνιστική της Α2' Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Ηρακλή ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, παίρνοντας μάλιστα και ένα καλό προβάδισμα με το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη τα κορίτσια μας αντέδρασαν και έφτασαν πολύ κοντά στην ανατροπή, όμως τελικά οι γηπεδούχες πανηγύρισαν την κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνος.

Δεκάλεπτα: 22-18, 14-10 (36-28), 13-19 (49-47), 17-17 (66-64)

Το φύλλο αγώνα:

Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 10, Παπαροϊδάμη 16(2), Πετρίδου Δ. 1, Παππα 15(3), Λογδανίδου 14(1), Πετρίδου Π., Σωτηρέλη 4, Ουζούνη 6(1), Μελενικιώτου, Αγαθοκλέους, Γιαννουσίου, Νικοδήμου.

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 18(2), Σπανίδου 3, Γαϊτάνη 14(1), Τουρετζόγλου 11, Τζιαμπάζη, Κεσεσίδου 2, Φραγκάκη 7(1), Μαραγκου 9(1), Συροπούλου.