Στις νίκες επέστρεψε η Καβάλα. Οι «αργοναύτες» επικράτησαν με 5-1 της Κοζάνης στο «Ανθή Καραγιάννη» για την 6η αγωνιστική της Football League και παρέμειναν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ άνοιξε το Γραβριηλίδης στο 1ο κιόλας λεπτό. Ο Ορφανίδης με πανέμορφο φάουλ στο 15’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Στο 29’ ο Κολλάς έγραψε το 3-0 και στο 40’ ο Κόκκορης πέτυχε το 4ο γκολ για τον ΑΟΚ.

Δέκα λεπτά περίπου μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Βοριαζίδης μείωσε για την Κοζάνη, ενώ το τελικό 5-1 έγραψε ο Κολλάς

Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Γιαλαμούδης (68′ Κολλαράς), Στίκας (69′ Πεντεκίδης), Τενεκές, Γαβριηλίδης, Κόκκορης, Κέρθι, Κόλλας, Ορφανίδης, Αδαμάκης.

ΑΕΠ Κοζάνης (Ναντβόρνικ): Ψαρράς, Τρομπούκης, Τσικόπουλος, Κοτταρίδης, Καραγιαννίδης, Ντούκα, Λι, Νικολίτσας, Βοριαζίδης, Παπαδόπουλος, Φωλίνας.