γράφει ο

Αποστόλης Μπαμπατζίκος

Η 17η και προτελευταία αγωνιστική της Β’ ΕΠΣ Καβάλας, διεξήχθη την Κυριακή (07/04).

1ος Όμιλος

Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος νίκησε τον Κεραυνό Ελευθερών με 1-0, με γκολ στο 90+2 από τον Μπατάκογλου

Η Ασπίδα Πολυστύλου και ο Άρης Ζυγού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0.

Το Παγγαίο νίκησε την Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδος με 2-0. Ο Ζαπίδης έκανε το 1-0 με κεφαλιά, ενώ το 2-0 το έκανε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Κεχαγιάς.

Ο Μακεδονικός Αμισιανών επικράτησε με 0-3 επί του Μέγα Αλέξανδρου Φιλίππων. Τα γκολ τα πέτυχαν οι Κωνσταντινίδης, Μακαρίδης και Καλούλι.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Κεραυνό Κρηνίδων και ΑΕ Πιερέων αναβλήθηκε.

2ος Όμιλος

Ο Ναζιανζός Νέας Καρβάλης επικράτησε επί του Νέστου Χρυσούπολης Β’ με 4-0. Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Ναζιανζός προηγήθηκε με αυτογκόλ του Νέστου. Στο 42’ ο Μποντίνι πλάσαρε και σκόραρε για το 2-0. Στο 83’ έγινε ωραίος συνδυασμός ανάμεσα στον Σιμητό και τον Μποντίνι, και ο τελευταίος με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 3-0. Στο 90+2’ ο Μποντίνι σκόραρε ξανά, πέτυχε χατ τρικ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ο Ατρόμητος Χαλκερού νίκησε τον ΑΟ Ποταμιάς με 2-3. Η Ποταμιά που σκόραρε με τους Γιώργο Νικολόπουλο και Ορέστη Τσεκρέζι, ευχαρίστησε τους φιλάθλους της για την υποστήριξη τους τη φετινή χρονιά, καθώς αυτό ήταν το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για την ομάδα.

Ο Άρης Πρίνου επικράτησε επί της Καβάλας 2004 με 1-0 με γκολ από τον Σουγκάνι στο πρώτο ημίχρονο. Ο Πρίνος έχασε αρκετές ευκαιρίες και για άλλα τέρματα.

Ο Κεραυνός Καλλιράχης νίκησε με 0-4 τον ΠΑΟΚ Καβάλας. Τρία γκολ πέτυχε ο Μαρίνος Σινάνι και ένα ο Κοσμάς Αϊβαζίδης.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Πανιώνιο Ξεριά και Ηρακλή Καβάλας αναβλήθηκε.

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης - Νέστος Χρ.  Β’  4-0

ΑΟ Ποταμιάς - Ατρόμητος Χαλκερού  2-3

Άρης Πρίνου - Καβάλα 2004  1-0

ΠΑΟΚ Καβάλας - Κεραυνός Καλλιράχης  0-4

Πανιώνιος Ξεριά - Ηρακλής Καβάλας (αναβλήθηκε)