Τον ΑΟ Καβάλας νίκησε ο Αστέρας Καβάλας στο πρωτάθλημα των αντρών στο μπάσκετ, την Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023, με τελικό σκορ 57-85

Λεπτομέρειες, αναφέρει σχετικό δελτίο Τύπου του Αστέρα Καβάλας:

Α.Ο ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 57-85

ΕΥΡΕΙΑ ΝΙΚΗ για τους ΑΝΤΡΕΣ στο τοπικό ντέμπι με τον Α.Ο ΚΑΒΑΛΑΣ που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 26/11/23 στο Κλειστό των Ποταμουδίων!

Η ομάδα μας ξεκίνησε ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ και γρήγορα προηγήθηκε με διψήφιες διαφορές(09-24 το Α' δεκάλεπτο)!

Η καλή απόδοση της ομάδας, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, συνεχίστηκε σε όλο σχεδόν το παιχνίδι και μάλιστα έφτασε η διαφορά ακόμα και τους ΤΡΙΑΝΤΑ πόντους!(34-64 Γ' δεκάλεπτο)

Χαρακτηριστικό της πολύ καλής επίδοσης της επίθεσης ήταν και τα ΔΕΚΑΤΡΙΑ τρίποντα που πέτυχε!

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η συμμετοχή όλων των παιχτών και ιδιαίτερα των Εφήβων που είχε στη διάθεσή του ο coach Πενταζίδης. Διακρίθηκαν όλοι και μάλιστα σκόραραν οι ΕΝΤΕΚΑ από τους ΔΩΔΕΚΑ!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην φιλότιμη και μαχητική ομάδα του Α.Ο.Κ για την προσπάθειά της μέχρι το τέλος!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ομάδα μας που έδειξε τις μεγάλες δυνατότητές της!